Jak wybrać dobrą salę weselną?
Rodzina

Jak wybrać dobrą salę weselną?

Advertisement

Jedną z kluczowych decyzji podczas organizowania przyjęcia weselnego jest oczywiście wybór sali weselnej. Nie jest to wcale łatwe, bo pod uwagę trzeba wziąć jednocześnie bardzo dużą liczbę kryteriów.

Pierwszą ważną kwestią jest niewątpliwie lokalizacja sali. Idealnie kiedy lokal znajduje się nieco na uboczu w ładnej okolicy. Znaczenie ma też odległość od kościoła. W zasadzie im lepiej, tym bliżej. Wówczas goście mogą na miejsce przyjęcia dojść pieszo i nie dochodzi do chaosu organizacyjnego. Nie generuje też dodatkowych kosztów związanych z organizacją transportu zbiorowego dla weselników. Warto też zwrócić uwagę na kontakt z menadżerem bądź właścicielem sali. Dobrze jeśli można się do niego zwrócić w każdej chwili.

Dość ryzykownym rozwiązaniem jest wybór sali w obiekcie, gdzie takich sal znajduje się więcej. Często powstaje bowiem zamieszanie, goście różnych wesel mieszają się między sobą. Jeśli już wybrana zostanie taki lokal to trzeba zwrócić uwagę czy posiada osobne wejście i zaplecze. Najlepiej na ogół sprawdzają się sale, gdzie miejsce bankietowe jest połączone z parkietem w sposób otwarty. W takiej sytuacji goście siedzący przy stołach są w stanie cały czas obserwować miejsce tańców i w każdej chwili mogą dołączyć do zabawy.

Odpowiedni wybór sali weselnej zapewnia Hotel Sosnowiec – znakomite miejsce dla Twoich gości

Zazwyczaj dość dużym problemem jest znalezienie sali na większą ilość gości. Niestety wielu właścicieli lokali proponuje często organizowanie dużych wesel w miejscach do tego nieprzystosowanych. Tymczasem goście pod żadnym pozorem nie mogą obijać się o siebie. Trzeba przy tym pamiętać, że nie wolno też iść w drugą stronę – zbyt duża sala przy małej liczbie gości prezentuje się po prostu smutno i sprawia wrażenie pustej.

Kwestią sporną jest menu. Gusta są bowiem różne.  Jednak podczas każdej imprezy należy oczekiwać, że dania będą przygotowywane ze świeżych produktów. Co ciekawe, nie zawsze więcej potraw oznacza lepiej. Zbyt częste przerwy niestety nie sprzyjają dobrej zabawie na parkiecie, lepiej więc pozostać przy maksymalnie 5 ciepłych posiłkach. Pozostaje jeszcze kwestia obsługi. W większości restauracji jeden kelner przypada na 10 osób. Jednak na weselach bywa najczęściej inaczej. Jedna osoba obsługuje do 20 gości weselnych.

Kluczową kwestią jest poza tym sam wystrój sali, która musi pasować do gustu pary młodej. Wiele lokali w pakiecie ma już zapewnione dekoracje sali, ale można się tym zająć także samodzielnie. Warto to omówić już na wstępie. Równie ważna jest kwestia oświetlenia i akustyki. Najlepszy sprzęt nie da rady w kiepsko nagłośnionej sali. Wszystko to łączy się oczywiście z zasilaniem. Na szczęście coraz więcej sal posiada własne agregaty prądotwórcze, który zapewniają prąd nawet w przypadku awarii sieci energetycznej.

Poza tym warto zadbać też o odpowiedni parkiet. Najlepiej tańczy się na podłodze drewnianej. W okresie letnim na sali musi znajdować się też klimatyzacja. Jednak warto o tym pomyśleć też w zimie. W końcu kiedy na jednej sali bawi się 100 osób o duszność nietrudno. Poza tym inne ważne kwestie to ilość miejsc parkingowych czy obecność w pobliżu hotelu z miejscami noclegowymi dla gości, którzy przybyli z daleka.

Post Comment