Jak umeblować niewielki pokój?
Dom

Jak umeblować niewielki pokój?

Advertisement

Niewielki pokój to pomieszczenie, które jest wyjątkowo trudne do umeblowania. Jak umeblować taki pokój, by znalazły się w nim wszystkie potrzebne meble i za bardzo jednak nie zmniejszały przestrzeni w pokoju?

Meblowanie niewielkiego pokoju należy zacząć od przyjrzenia się barwie ścian. Jeżeli są zbyt ciemne, należy zacząć od przemalowania ich na barwy dużo jaśniejsze. W przypadku niewielkich pomieszczeń, ma to bardzo wielkie znaczenie, jasne wnętrza bowiem nadają takiemu pomieszczeniu lekkości. Ściana, która jest położona naprzeciwko okna, może być nieco ciemniejsza od pozostałych. W niewielkich pomieszczeniach wskazane są jednolite barwy ścian. Wszelkie wzory na ścianach spowodują, iż pomieszczenie będzie wydawało się mniejsze niż w rzeczywistości.

Łóżko

Jeśli w pokoju musi znaleźć się miejsce do spania, to właśnie od niego należy zacząć meblowanie pokoju. Konieczne jest ustawienie łóżka tak, by zapewnić sobie komfortowe miejsce do spania, a jednocześnie w miarę dobrą komunikację w pokoju. Wskazane jest ustawienie łóżka w miejscu odległym od drzwi pokoju, by po rozłożeniu łóżka, z pokoju można było swobodnie wychodzić i do niego wchodzić. Stolik przy łóżku powinien być w miarę mały. Jeśli nie potrzebujemy takiego stolika, nie wstawiajmy go na siłę – zrezygnujmy z niego. Możemy zamiast niego, zdecydować się na wstawienie tuż obok łóżka, biurka na komputer. W razie konieczności będzie pełnić rolę stolika, a jednocześnie będzie miejscem do pracy

Szafa

Szafa to mebel, który z reguły nie jest mały, dlatego warto wstawiać go w rogu pokoju. Aby nie przeszkadzała w komunikacji w pokoju,. wskazane jest ustawienie szafy przy ścianie, na której jest okno, tak by front szafy był naprzeciwko łóżka. Z tak umiejscowionej szafy bez problemu będziemy korzystać, sam mebel zaś nie będzie sprawiał wrażenia mebla, który zagraca nasz niewielki pokój.

Kolory mebli

Warto również zwrócić uwagę na sam kolor mebli. Podobnie jak w przypadku ścian, wskazane są meble w jasnych barwach i bez wyraźnych wzorów. Trzeba oczywiście dobrać kolor mebli do koloru ścian, tutaj jednak opcje połączeń barw są różne. Sprawdzą się meble w kolorze, który komponuje się z kolorem ścian, jak i meble w barwach kontrastujących z barwą ścian.

Telewizor

Oczywiście musi być umiejscowiony naprzeciw miejsca do siedzenia. W niewielkim pokoju, takim miejscem będzie tapczan lub narożnik. Nie warto stawiać telewizora na stoliku, który zajmie w pokoju  sporo miejsca. O wiele lepszym rozwiązaniem jest powieszenie telewizora na ścianie. Pod telewizorem można ustawić jakiś niewielki stoliczek, lub miejsce na DVD, ulubione płyty czy głośniki.

Niewielkie pomieszczenie, to niewiele miejsca na meble. Warto pamiętać, że w takim pomieszczeniu wskazane jest jak najmniej mebli, ozdób, zbędnych przedmiotów. Właściwie umeblowany pokój, nie tylko będzie użyteczny, ale i będzie sprawiał większego niż jest w rzeczywistości.Taki efekt, jest łatwy do uzyskania, do meblowania niewielkiego pokoju trzeba jednak przywiązać wiele uwagi i dobrze przemyśleć umiejscowienie mebli.

Meble do między innymi niewielkich pomieszczeń dostępne są pod adresem: http://furnituresobczak.pl/ – znajdziesz tam również między innymi meble tapicerowane, kuchenne oraz łazienkowe.

2 Comments

  1. Małe pomieszczenia są bardzo trudne w aranżacji :/ Trzeba czasami się nieźle napocić, żeby ładnie to wszystko wyglądało

    Reply

Post Comment