Czy porządek w biurze jest czymś naprawdę ważnym?
Biznes i finanse

Czy porządek w biurze jest czymś naprawdę ważnym?

Advertisement

Im większa wydajność oraz efektywność kadry pracowniczej, tym więcej zarabia firma. Pracodawcy kładą duży nacisk na wydajność swoich pracowników wprowadzając ciągle coraz to nowsze metody lecz nie powinniśmy zapominać o pozornie banalnej kwestii jaką jest czystość stanowiska pracy. Dlaczego pracodawcy powinni skupić się na zapewnieniu czystości?

Badania potwierdzają, że czyste biuro jest zdrowsze oraz nie powoduje dyskomforty fizycznego oraz psychicznego pracowników. Pracownicy, którzy czują się dobrze w miejscu pracy pracują wydajniej, cechuje ich większa koncentracja oraz życzliwość w stosunku do klienta. W posprzątanym pomieszczeniu nie unoszą się pyłki, kurz oraz alergeny, które potrafią wywołać dyskomfort pracowników oraz źle wpływać na osoby uczulone wywołując szereg reakcji alergicznych. Nie możemy także zapomnieć o wirusach i bakteriach, które mnożą się stosunkowo w zabrudzonych miejscach co sprzyja powstawaniu chorób w miejscu pracy, które rzutują licznymi zwolnieniami kadry pracowniczej. Sprzątanie biura, kuchni, łazienek jest podstawą do stworzenia efektywnego środowiska pracy, w którym kadra pracownicza w pełnie będzie mogła skupić się na powierzonym im zadaniom,

W czystym pomieszczeniu łatwiej się wyciszyć oraz zrelaksować. Nie występuje uczucie lęku czy też obrzydzenia, chyba nikt z nas nie chciałby pracować używając brudnej myszki czy też klawiatury. Czyste pomieszczenia (biuro, kuchnia, łazienka) są oznaką tego, że pracodawca w pełni dba o swoich pracowników. Stara się by ich ich nie rozpraszało. Prócz biura należy pamiętać o utrzymywaniu w czystości toalet. Nie od dziś wiadomo, że toalety są siedliskiem różnych bakterii. Do tego oczywiście dochodzą aspekty higieniczno – sanitarne. Nikt z nas chyba nie chciałby korzystać z brudnej toalety, tyczy się to głownie płci żeńskiej.

Niektóre firmy celowo nie korzystają z usług firm sprzątającym w celach zwiększenia oszczędności, co jest naturalnie błędem z racji tego, że takie działania przynoszą więcej strat niż zysków. Szanujący się pracodawca powinien mieć na uwadze porządek w swojej firmie nawet jeśli pojawia się w niej raz na dany okres czasu. Sprzątanie powinno być czymś tak naturalnym jak stwierdzenie, że trawa jest zielona. Czyste pomieszczenia, stoły, umyte okna jednym słowem schludny wygląd to wizytówka przedsiębiorstwa. Wszystko sprowadza się do wydatków oraz zysków. Zatrudnienie firmy sprzątającej oczywiście jest wydatkiem, lecz czystość poprawia nastrój pracowników, co przekłada  się na większą efektywność pracy oraz większe zyski firmy. To naprawdę prosta kalkulacja, z którą niektórzy sobie nie radzą. Comiesięczny koszt firmy sprzątającej jest naprawdę znikomy w porównaniu do tego ile można na tym zyskać. Mało kto z nas chciałby pracować w brudnym biurze pełnym kurzy, alergenów czy też tłustych odcisków na stole.

Podsumowując, każdy pracodawca powinien mieć na uwadze czystość w swojej firmie, która nie tylko zwiększa efektywność pracy oraz sprawia, że kadra pracownicza czuje się komfortowo lecz buduje dobry wizerunek firmy w oczach osób trzecich.

Artykuł przygotowany i dostarczony przez firmę sprzątającą

marcusMP

Post Comment