Pomysł na własny biznes można zrealizować przy pomocy pożyczki pod zastaw nieruchomości
Biznes i finanse

Pomysł na własny biznes można zrealizować przy pomocy pożyczki pod zastaw nieruchomości

Advertisement

Problemy ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, z której dochody zapewnią stabilną sytuację materialną rodziny, podsuwają wielu osobom pomysł na prowadzenie własnego biznesu i samodzielne kierowanie rozwojem swojej firmy. Jak wiadomo, samo założenie działalności gospodarczej nie wymaga dużych nakładów finansowych, jednak rozkręcenie firmy, wyposażenie czy też zatowarowanie to już dosyć spora inwestycja. Jeżeli historia kredytowa danej osoby nie jest dobra, nie można wykazać stałego zatrudnienia a więc także odpowiedniego wynagrodzenia nie ma, co liczyć na pożyczkę z banku.

Rynek usług finansowych podsuwa osobom w pilnej potrzebie nowe możliwości kredytowania, nie trzeba koniecznie udawać się do placówki bankowej i po raz kolejny odejść z kwitkiem, wystarczy wyszukać prywatną firmę finansową,posiadającą renomę na rynku takich usług i skontaktować się z jej przedstawicielem telefoniczne, lub za pośrednictwem wniosku wysłanego przez Internet. Warunkiem otrzymania szybkiego zastrzyku gotówki jest posiadanie na własność nieruchomości, działki budowlanej lub gruntu rolnego albo też samochodu, i wtedy można ubiegać się o udzielenie pożyczki pod zastaw nieruchomości, np: na stronie http://konsorcjumfinansowe.pl która realizuje pożyczki na terenie całej Polski.

Jeżeli nie można spełnić takich wymogów, pozostaje jeszcze inna furtka a mianowicie wystawienie pod zastaw nieruchomości należącej do wspólnika, jeżeli taki jest albo członka rodziny, jeżeli on wyraża na to zgodę. Tak, więc rodzice, dziadkowie czy rodzeństwo mogą użyczyć swojej własności pod zastaw pożyczki osoby ubiegającej się o taką formę kredytowania. Posiadanie zdolności kierowania i zarządzania oraz dysponowanie odpowiednią wiedzą w danej dziedzinie gospodarki i dobre rozeznanie na rynku branżowym, jest podstawą przyszłego sukcesu i szybkiego spłacenia zaciągniętego zadłużenia.

Po wysłaniu do prywatnej firmy finansowej wniosku o przyznanie pożyczki pod zastaw nieruchomości, w ciągu 24 godzin, jej pracownik kontaktuje się z pożyczkobiorcą w celu ustalenia warunków umowy i okazania przez niego koniecznych dokumentów do przyznania wymaganych środków finansowych. Niezbędny będzie numer księgi wieczystej, akt notarialny a w przypadku gruntu wypis z rejestru gruntu, pożyczki pod zastaw nieruchomości spisywane są w kancelarii notarialnej przez uprawnionego do takich czynności prawnych notariusza.

Z reguły taki rodzaj kredytowania wiąże się z niższym oprocentowaniem, ponieważ pożyczkodawca ma gwarancję ściągnięcia należności, jeżeli pożyczkobiorca nie spłaca zadłużenia, unika kontaktu z firmą finansową gwarancję odebrania długu wierzycielowi zapewnia nieruchomość wystawiona pod zastaw. Jednak osoby odpowiedzialne nie narażają siebie i swoich bliskich na utratę mieszkania czy domu rodzinnego i dokładają wszelkich starań, aby spłacać terminowo ustalone w umowie raty. W życiu zdarzają się różne nieprzewidziane zdarzenia losowe i spłata długu może zostać zagrożona, nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, trzeba podjąć negocjacje z firmą, która udzieliła pożyczki o przedłużenie terminu spłaty czy ustalenie innej wysokości rat.

Warto spełniać swoje marzenia, realizować zamierzenia które mogą prowadzić do stabilności finansowej i zapewnienia rodzinie godziwych warunków życia, brak środków finansowych nie musi być przeszkodą której nie da się pokonać, wystarczy rozsądna analiza zakładanego przedsięwzięcia i zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Post Comment