Mity o grach komputerowych
Rozrywka

Mity o grach komputerowych

Advertisement

Z przykrością można stwierdzić, że ogromnie duża ilość osób sądzi w dalszym ciągu, że elektroniczna rozrywka jest szkodliwa i to oczywiście z jej pomocą młodzież czyni przestępstwa. To jest zdumiewająco dziwne i krzywdzące, choćby dlatego że nasza rodzima branża gier video bardzo energicznie się rozwija (mamy perfekcyjnych reprezentantów w tej specjalności!), a inni ludzie nie przeszkadzają sobie w formułowaniu takich albo innych pogardliwych sądów a także opinii.

W ostatnim czasie niezwykle dużo popularności zdobyła postapokalipsa.  Gry te trafiły do gustu graczy, dlatego, że co poniektóre z tytułów wydają się prorocze. To zachęca do nich graczy chyba w największy sposób. Wiadomo, że gracze lubią eksplorować samotne i zniszczone światy, eksplorować w poszukiwaniu surowców, które pozostały czy też znaczących składników, natrafiać na urządzone w jakiś sposób grupy osób oraz rozmawiać z nimi, dokonywać transakcji. Wszystko to może być możliwym scenariuszem w obliczu cywilizacyjnej zagłady, takiej jak wszechogarniający konflikt atomowy, uderzenie kosmicznego obiektu na ziemię lub wykształcenie się nowej, zatrważającej i choroby nie do uleczenia.

Elektroniczna rozrywka zapewnia graczom krótki moment wcielić się w bohatera właśnie z tych światów i doznać jego opowieści. Najczęściej gra się tak, że albo utożsamiamy się z bohaterem i podejmujemy te decyzje, jakie według nas są odpowiednie i które najprawdopodobniej byśmy podjęli w tych warunkach, albo szkicujemy w myślach usposobienie herosa, a także zachowujemy się stosownie do jego charakteru.

Można przyznać, że w taki sposób gra się po prostu dużo fajniej, co najmniej w przygody z typu RPG. W takich przypadkach światy te są w stanie w rzeczywistości wciągnąć – dobrym przykładem jest fakt, że przejście 4 części gry ze wszelakimi DLC może zająć niemal dwanaście miesięcy. 12 miesięcy grania w jeden tytuł!

Bez wątpienia można polecić każdej osobie zabawę z elektroniczną rozrywką. Nie jest tak, jak słychać i czytamy w mediach – zabawa przed kompem z zachowaniem zdrowego rozsądku jest w stanie dostarczyć multum wartości. Dla młodszych jest to przykładowo język angielski, bo z wykorzystaniem grania w gry mogą one prędzej się go przyuczyć. Możemy poznać masę ludzi, którzy dokładnie tą metodą nauczyli się języka obcego, dzięki czemu ich kolejne kształcenie było owocniejsze!

Post Comment