Menu weselne – o czym warto pamiętać?
Rodzina

Menu weselne – o czym warto pamiętać?

Advertisement

Organizacja wesela wymaga od nas pełnego zaangażowania oraz odpowiedniej organizacji. Bardzo ważnym elementem jest ustalenie menu weselnego. Co wybrać? Na jakie dania się zdecydować? O czym należy pamiętać?

Ślub i wesele to piękny czas, ale również wymagający od nas wiele wysiłku oraz organizacji, by wszystko wyglądało tak, jak sobie to wymyśliliśmy. Musimy zadbać o każdy szczegół. Ważne, by wszystko było zorganizowane odpowiednio wcześnie. Nie możemy podejmować decyzji zbyt pochopnie i na ostatnią chwilę. Potrzebna jest odpowiednia lista rzeczy, które są niezbędne do przygotowania oraz zorganizowania. Na takiej liście musi znaleźć się przede wszystkim wybór menu weselnego.

Wbrew pozorom wybieranie potraw na wesele nie jest takie proste. Nie możemy przecież kierować się wyłącznie własnymi gustami kulinarnymi. Należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, które pomogą nam podjąć decyzję. Potrawy powinny być zróżnicowane, tak by każdy mógł znaleźć odpowiednie danie dla siebie. Oprócz głównych potraw, które są podawane przez kelnerów ważne będą również przystawki, przekąski itp.

Od czego zacząć?

Zanim zdecydujemy się konkretne dania powinniśmy postawić sobie kilka pytań i spróbować na nie odpowiedzieć. Przede wszystkim zacznijmy od tego ile ciepłych posiłków ma pojawić się w trakcie wesela. Tutaj istotna będzie godzina rozpoczęcia oraz przewidywane zakończenie przyjęcia. Należy wziąć pod uwagę czy będzie to raczej skromne przyjęcie, czy raczej huczna zabawa.

Oprócz tego warto zastanowić się nad tym, czy konieczne będzie oddzielne menu dla dzieci. Jeśli na weselu ma pojawić się spora gromadka warto pomyśleć o dodatkowym potrawach. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie się sprawdza.

Wędliny z Dębiny – producent wędlin naturalnych – zobacz ofertę wyrobów własnych dostępnych na stronie wedlinyzdebiny.pl

Zastanówmy się również w jaki sposób chcemy serwować przekąski, desery itp. – czy będzie przeznaczony na to oddzielny szwedzki stół, czy może wszystko będzie znajdowało się na stołach. Zazwyczaj wszystko jest podzielone – przekąski słone oraz owoce znajdują się na stołach, zaś desery czy innego rodzaju przekąski – na bocznych stołach.

O czym należy pamiętać?

Kiedy już ustalimy ile dań powinno znaleźć się w ciągu przyjęcia możemy przejść do konkretnego wyboru potraw. Poszczególne posiłki powinny być zróżnicowane – konieczne są przynajmniej dwa warianty, a niekiedy trzy. Musimy pamiętać o tym, by w menu znalazły się dania wegetariańskie. Możemy z nich zrezygnować, jeśli mamy pewność, że wśród gości nie znajduje się taka osoba.

Jedzenie powinno być dobierane pod gości. Jeśli większość z nich to młodzi ludzie, to z pewnością lepiej zareagują na ,,nowoczesne”, orientalne dania. W przypadku starszego pokolenia lepiej postawić na tradycyjne potrawy. Oczywiście nie jest to żadną zasadą.

Pamiętajmy, że w weselnym menu nie może zabraknąć przekąsek oraz przystawek. Najlepiej sprawdzają się bufety, w których goście mogą spróbować innych przysmaków. Należy również o słodki kącik, w którym znajdą się różnego rodzaju ciasta czy babeczki.

Post Comment