Jak wybrać odpowiednie damskie buty na siłownię?
Sport i zdrowie

Jak wybrać odpowiednie damskie buty na siłownię?

Advertisement

W dzisiejszych czasach bardzo mocno wzrasta popularność wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, także wśród kobiet. Polki zdały sobie sprawę, że ruch jest podstawą zdrowia i lawinowo ruszyły biegać, podnosić ciężary i uprawiać fitness. Szczególnie w dużych miastach to właśnie grupowe zajęcia z instruktorem lub po prostu ćwiczenia siłowe na siłowni są szczególnie popularne. I aby te ćwiczenia mogły być prowadzone zdrowo, a także aby poprawić samopoczucie osoby ćwiczącej, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego obuwia. Jakie obuwie na siłownie powinno zostać wybrane przez kobiety?

Tutaj jest bardzo wiele czynników, nad którymi należy się zastanowić, zanim zdecydujemy się na zakup danej pary. Lub kilku par, bo, nie oszukujmy się, mało która kobieta ma tylko jedną parę obuwia na siłownię. Zazwyczaj jest to klika par, którymi można dowolnie lawirować i wybierać odpowiednie do rodzaju ćwiczeń, koloru koszulki lub po prostu humoru. Dlatego zanim rozpocznie się jakąkolwiek aktywność fizyczną, należy dobrać do tego odpowiednie obuwie.

Ważna jest podstawa buta, a także to, z jakiego materiału został on wykonany. Charakterystyka butów do ćwiczeń fizycznych powinna być taka, że tego rodzaju buty powinny być lekkie, wygodne i wykonane z oddychającego materiału. Wszystko po to, żeby zapewnić jak największy komfort stopie, która przy tego rodzaju wysiłku fizycznym jest narażona na różnego rodzaju obciążenia, które niestety mogą powodować urazy i kontuzje. Dlatego szczególnie istotne jest, aby buty dobrze utrzymywały stopę, by uniknąć skręceń i naciągnięć, ale jednocześnie dawały komfort wykonywania ruchów. Trening w nieodpowiednim obuwiu może niestety powodować kontuzje i nieprzyjemne dolegliwości, nie tylko stóp, czy kolan, ale nawet i kręgosłupa. Dlatego warto poświęcić czas i pieniądze i wybrać dla siebie odpowiednie obuwie. Szczególnie istotny element przy tym wyborze to podeszwa.

Jest to element najmocniej narażony na użytkowanie, szczególnie, jeżeli decydujemy się oprócz siłowni także na zajęcia outdoroowe – takie jak bieganie, czy trening w przestrzeni miejskiej. Dla butów na fitness szczególnie ważna jest przyczepność, zapewni ona bezpieczeństwo dla stopy, nawet przy najbardziej ekstremalnym obciążeniu, czy wygięciu stopy w czasie ćwiczeń. Jest to szczególnie istotne, jeżeli wykonuje się także ćwiczenia związane z podnoszeniem ciężarów, czy sporymi obciążeniami, bo wtedy większość ciężaru jest skoncentrowana właśnie na stopach. Jeżeli nasze obuwie będzie miało zbyt miękką podeszwę, to wtedy ten ciężar zbyt mocno będzie wchodził w stopy i może powodować ryzyko urazu. Równie ważna, co stabilizacja jest amortyzacja stopy w czasie ćwiczeń. Wśród oferowanych przez firmy sportowe modeli butów znajdziemy takie z wbudowaną poduszką żelową i to właśnie one są najbardziej optymalne do ćwiczeń. Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego wykonane są buty do ćwiczeń.

Duży wybór butów sportowych, a także innych rodzajów obuwia, znajdziesz na stronie https://www.buty360.pl/ – obuwie dla każdego.

Zgodnie z przeprowadzonymi wśród stałych bywalczyń siłowni ankietami, najlepiej sprawdza się obuwie wykonane z materiałów lekkich i przewiewnych oraz naturalnych. One, w przeciwieństwie, do materiałów syntetycznych, z których wykonane są najtańsze pary, nie powodują nadmiernego pocenia się stóp. Dlatego w przypadku butów sportowych dla kobiet śmiało można powiedzieć, że cena gra rolę. Dlatego bez żadnych wątpliwości należy powiedzieć,że oszczędzanie przy wyborze butów na siłownię nie jest dobrym pomysłem. Ponieważ prędzej, czy później ryzykujemy uraz lub w najlepszym wypadku odparzenia stóp, które sprawią, że treningi przestaną być przyjemnością.

Ostatni aspekt, który jest bardzo ważny to wygląd i kolorystyka butów. Dobrze, jeżeli są one wykonane z miłych dla oka, kolorowych materiałów, które nadają butom ciekawy i niebanalny wygląd. Bez wątpienia ćwiczenia w butach, które po prostu są ładne (a do tego wygodne) będą dużo przyjemniejsze. Całe szczęście oferta obuwia sportowego dostępna na rynku jest bardzo szeroka i bez wątpienia każda amatorka ćwiczeń, czy fitnessu znajdzie idealną parę butów dla siebie.

One Comment

  1. na kolor akurat najmniej zwracam uwagę, mimo że jestem kobietą 😛 na siłowni liczy się dla mnie przede wszystkim wygoda

    Reply

Post Comment