Gdzie i jak można uzyskać pożyczkę pod nieruchomość oraz czym różni się ona od innych produktów finansowych?
Biznes i finanse

Gdzie i jak można uzyskać pożyczkę pod nieruchomość oraz czym różni się ona od innych produktów finansowych?

Advertisement

W finansowych tarapatach pomocna może okazać się pożyczka, której zabezpieczeniem jest nieruchomość. To rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które mają problemy z uzyskaniem środków finansowych ze względu na brak zdolności kredytowej, zadłużenia. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie i jak możesz uzyskać taką pożyczkę oraz czym różni się ona od innych produktów finansowych?

Czym różnią się pożyczki pod nieruchomość od kredytów hipotecznych?

Klasyczne kredyty hipoteczne stanowią część oferty bankowej. Na taką formę pożyczki mogą liczyć jedynie osoby, które mają przejrzystą sytuację finansową, stałe zatrudnienie z wynagrodzeniem na odpowiednim poziomie, mogą pochwalić się pozytywną historią kredytową. Niezbędne jest określenie celu wydatkowania środków pochodzących z kredytu. Wymagania są bardzo restrykcyjne, dlatego wiele osób nie jest w stanie ich spełnić. Pożyczki z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości są zaraz obok chwilówek popularnym produktem finansowym w ofercie firm pozabankowych. Te firmy udzielają pożyczek na znacznie łatwiejszych do spełnienia zasadach. Ofertę kierują zwłaszcza do osób, które nie spełniają warunków stawianych przez banki. Nie trzeba definiować celu pożyczki. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie zakupu innej nieruchomości, samochodu, opłacenia wczasów, pokrycia wydatków związanych z remontem, a nawet pokrycia poprzednich zobowiązań finansowych, także komorniczych. W dodatku pożyczka pod nieruchomość oferowana przez instytucje pozabankowe wyróżnia się uproszczeniem formalności i ograniczeniem ich do niezbędnego minimum.

Czym różnią się pożyczki pod nieruchomość od chwilówek?

Chwilówki to pożyczki, które charakteryzują się niewielką kwotą i krótkim okresem na spłatę. Przeciwieństwo stanowi pożyczka pod nieruchomość, gdyż w tym przypadku okres kredytowania jest znacznie dłuższy, raty są mniejsze, a wnioskowana kwota może być dużo wyższa. Co istotne, oprocentowanie tego rodzaju pożyczek jest zwykle niższe niż w przypadku chwilówek. Podobieństwo obu form zobowiązań finansowych dotyczy formalności. Są one w obu przypadkach ograniczone i warunki nie stanowią istotnej bariery.

Jak uzyskać pożyczkę pod nieruchomość?

W celu uzyskania pożyczki pod nieruchomość trzeba dysponować jakąkolwiek nieruchomością. Może być to mieszkanie, dom, lokal biurowy, działka czy tereny rolne. Do udzielenia pożyczki pod nieruchomość przez firmę pozabankową wystarczą dokumenty stanowiące potwierdzenie własności nieruchomości. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku problemów ze spłatą zobowiązania istnieje szansa, że pożyczkodawca podejmie odpowiednie kroki, aby przejąć nieruchomość. Większość podmiotów finansowych oferujących usługę pożyczka pod nieruchomość nie wymaga przedstawiania dokumentów, potwierdzających aktualną sytuację finansową, w tym zaświadczeń o dochodach. Nieruchomość stanowi istotne zabezpieczenie, dlatego część podmiotów rezygnuje także ze sprawdzania wiarygodności pożyczkobiorcy w bazach. Czas potrzebny do realizacji pożyczki uzależniony jest głównie od pożyczkobiorcy, który powinien skompletować dokumenty, stanowiące podstawę do podpisania umowy w obecności notariusza.

Post Comment