Dlaczego warto budować domy szkieletowe?
Budownictwo

Dlaczego warto budować domy szkieletowe?

Advertisement

Badania pokazują, że bardzo duża liczba Polaków decyduje się na domy szkieletowe. Są to nowoczesne nieruchomości, które posiadają mnóstwo zalet istotnych dla przyszłych właścicieli. Często na taką opcję decydują się ludzie, którzy na przykład szukają oszczędności w aspekcie wydawanych pieniędzy na ogrzewanie. Dlaczego jeszcze warto budować takie nieruchomości?

Jedną z najważniejszych zalet tych budynków jest czas wykonania. Domy szkieletowe powstają zdecydowanie szybciej, niż standardowe nieruchomości. Jak długo to wszystko trwa? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od skali przedsięwzięcia. Niemniej jednak, domy szkieletowe o tej samej powierzchni, niż domy budowane przy użyciu zwykłej technologii, powstają zdecydowanie szybciej. Jest to zatem znakomita opcja dla każdego, kto chce relatywnie szybko wprowadzić się do nowego budynku.

Wpływ na ten czynnik ma fakt, że domy szkieletowe mogą powstawać niezależnie od warunków pogodowych. Standardowe nieruchomości muszą być wykonywane bowiem przy konkretnych temperaturach. Jest to szczególnie ważne w aspekcie dotyczącym na przykład betonu czy zapraw stosowanych przy murowaniu.

Trzeba podkreślić, że domy szkieletowe są też zdecydowanie tańsze w eksploatacji. Oczywiście, początkowo trzeba zdecydować się na inwestycję, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Są jednak osoby, które zdają sobie sprawę, że w przyszłości taka inwestycja im się zwróci z nawiązką. Dlaczego? Warto wiedzieć, że domy szkieletowe wymagają zdecydowanie mniejszych nakładów na ogrzewanie budynku. Wszystko dlatego, że wartość współczynnika U dla ścian zewnętrznych zazwyczaj nie przekracza 0,3 W/(m²K), co jest bardzo dobrym wynikiem.

Projekty domów znajdziesz na stronie http://www.ruvee.pl/ – firma stawia na energooszczędność i nowoczesność

To oczywiście oznacza, że właściciele takich nieruchomości przez cały okres roku kalendarzowego wydadzą zdecydowanie mniej gotówki na kwestie związane z opałem. Dzięki temu będą mogli oszczędzić, a inwestycja będzie im systematycznie się zwracać. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby takie osoby zainwestowały w dodatkowe solary,  które sprawią, że oszczędności będą jeszcze większe.

Poza tym domy szkieletowe charakteryzują się też aspektem ekologicznym. Są wykonywane przy technologii, która w zdecydowanie mniejszym stopniu obciąża otaczającą nas przyrodę – w porównaniu oczywiście do standardowych nieruchomości. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przykłada do tego dużą uwagę. Osoby mieszkające w miastach nierzadko mają problemy ze smogiem czy męczą się że spalinami wydobywającymi się z fabryki czy zwykłych samochodów. Nic więc dziwnego, że chcą wybudować nieruchomość, która będzie nie tylko bezpieczna dla nich, ale także dla całego środowiska naturalnego. Bez wątpienia domy szkieletowe spełniają dany aspekt.

Domy szkieletowe – jaki jest ich koszt?

Na to pytanie także nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wpływ na finalną kwotę mają bowiem różne czynniki, jak choćby powierzchnia. Przyjmuje się jednak, że za około 400 tysięcy złotych można zagwarantować sobie wysokiej klasy domy szkieletowe. Na szczęście w dzisiejszych czasach coraz więcej firm zajmuje się realizowaniem tego typu zadań. Dzięki temu można wybrać ofertę, która będzie atrakcyjna pod kątem finansowym.

Post Comment