Na czym polega praca skupu nieruchomości?
Budownictwo

Na czym polega praca skupu nieruchomości?

Advertisement

Jeśli ktoś z Państwa potrzebuje pilnej gotówki do zdobycia w stosunkowo nieskomplikowany sposób, optymalnym rozwiązaniem może być skup nieruchomości w Warszawie. Jest to idealna możliwość dla tych osób, które już są posiadaczami jakiejś nieruchomości lub działki.

Często przed sprzedażą nieruchomości w jakimś sensie problematycznej stoimy przed problemem i dylematem, czy dane mieszkanie lub dom da się sprzedać i czy jest szansa na znalezienie nabywcy. Tego typu przemyślenia pojawiają się najczęściej w przypadku chęci sprzedaży danej nieruchomości obciążonej hipoteką, prawem dożywocia albo służebnością.

W praktyce jednak dość często zdarzają się sytuacje, w których nieruchomości będące przedmiotem obrotu mogą być obciążone przeróżnymi prawami lub długami. Jak więc można zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi niespodziankami? Najprostszym i jednocześnie najbardziej efektywnym sposobem na zabezpieczenie się przed zakupem zadłużonej nieruchomości jest jak najbardziej dokładne sprawdzenie księgi wieczystej (jeżeli takowa istnieje) oraz ponadto informacje uzyskane od osób sprzedających. Przy czym, niezbędne jest to, aby informacje te były poparte odpowiednimi dokumentami.

Bardzo często skup nieruchomości w Warszawie odbywa się w sytuacji, gdy nieruchomość jest obciążona służebnością osobistą czy też gruntową obciążającą rozporządzaną nieruchomość.

Nieruchomości obciążone hipoteką

Obecnie prawdą jest, że zdecydowana większość osób nie dysponuje wystarczającą ilością gotówki, by móc sobie zakupić mieszkanie, dom czy też nawet niewielką działkę. Dlatego też niemal wszyscy wspomagają się długoletnim kredytem, a sprzedając tę nieruchomość zdarza się, że kupcy nie zdążyli nawet dokonać całkowitej spłaty nieruchomości, w rezultacie czego ciągle w rozdziale IV księgi wieczystej dalej widnieje wpis, który dotyczy hipoteki. W związku z tym w takiej sytuacji powstaje problem właściwego przeprowadzenia całej transakcji, co nie zawsze jest proste. Tymi wszystkimi niuansami zajmuje się więc w naszym imieniu firma odpowiedzialna za skup nieruchomości w Warszawie.

Czemu służy hipoteka? Chodzi o skuteczne zabezpieczenie wierzytelności pieniężnych z określonego stosunku prawnego poprzez obciążenie nieruchomości stanowiącej udział współwłaściciela z takim rezultatem, że wierzyciele mogą dochodzić swoich praw z obciążonej nieruchomości bez względu na to, kto jest aktualnym właścicielem nieruchomości.

Specjaliści od skupu nieruchomości w Warszawie dobrze wiedzą, że przy transakcji sprzedaży nieruchomości zawsze powinno nastąpić wykreślenie hipoteki, która jest zabezpieczeniem kredytu udzielonego poprzedniemu właścicielowi. W tym właśnie celu każdy sprzedający przed procedurą sprzedaży musi uzyskać zgodę banku na wykreślenie każdej hipoteki z księgi wieczystej. Zdarzają się także sytuacje, w których z chwilą zawarcia umowy sprzedaży całościowa kwota kredytu nie została spłacona. Wtedy sprzedający powinien uzyskać z banku zaświadczenie o kwocie, która pozostaje do spłaty. O te wszystkie kwestie zatroszczy się już firma skupu nieruchomości.

Post Comment