Jaki bukiet ślubny w czasie zimy?
Rozrywka

Jaki bukiet ślubny w czasie zimy?

Advertisement

Śluby nie odbywają się wyłącznie latem czy na wiosnę. Bardzo wiele par decyduje się na tę uroczystość w czasie zimy. Jaki bukiet będzie pasował w zimowym okresie? Czym możemy zastąpić tradycyjne kwiaty?

Bukiet to bardzo ważny element stylizacji panny młodej. Należy pamiętać o tym, że powinien od być dopasowany nie tylko do sukni, ale także do okoliczności, w jakich bierzemy ślub. Istotna staje się tutaj pora roku, w której odbywa się uroczystość. W kompozycjach ślubnych często pojawiają się kwiaty sezonowe, które często reprezentują porę roku. Zdajemy sobie sprawę, że latem czy wiosną nie mamy problemu z wyborem. A co, kiedy ślub odbywa się zimą? Czy rzeczywiście trudno jest znaleźć w tym momencie odpowiedni bukiet?

Wbrew pozorom, zimą wybór jest również spory. Poza tym możemy wykorzystać sporo dodatków dekoracyjnych, które podkreślą całą kompozycję i nadadzą jej bardziej ,,zimowy” wygląd. Poza tym istnieje wiele odmian kwiatów, które dostępne są cały rok i każda panna młoda znajdzie coś dla siebie. Warto zadbać o odpowiednie kolory oraz dodatki, tak by bukiet współgrał z pozostałymi elementami garderoby.

Zobacz ofertę Wodzireja Łukasza. Wodzirej Warszawa poprowadzi każdą imprezę – sprawdź!

Jakie kwiaty mamy do wyboru?

W czasie zimy dominującą kolorystyką będą kompozycje stworzone z bieli, srebra, zieleni czy złota. Wybierając żywe kwiaty do zimowych bukietów warto wziąć pod uwagę ich wytrwałość na niskie temperatury. Kwiaty, które warto wybrać w zimowym sezonie to amarylisy, róże, frezje, goździki, gerbery czy kalie. W ostatnim czasie bardzo modne stały się także sukulenty oraz brunie, które są bardzo wytrzymałe i utrzymują swój wygląd przez bardzo długi czas. Co ciekawe, w czasie zimy bardzo popularne są również tulipany, chociaż częściej wybierane są w miesiącach bliższych wiośnie. Podczas wyboru danych kwiatów warto uzyskać porady florysty, który wskaże jakie rośliny sprawdzą się w określonej porze.

Jakie dodatki wybrać?

Oprócz samych kwiatów, bardzo ważną kwestią są dodatki do nich oraz to, w jaki sposób skomponujemy bukiet ślubny. W zależności od rodzaju roślin możemy wybierać wiele różnych dekoracji, które podkreślą całość i nadadzą bukietowi odpowiedni styl. Wybierając bukiet róż warto zadbać o właściwą kolorystkę zarówno samych kwiatów, jak i dodatków. Bardzo dobrze wyglądają róże w kolorze pudrowym czy białym w połączeniu z innymi roślinami w podobnych odcieniach.

Goździki w ostatnim czasie również stają się coraz bardziej popularne. Najbardziej znane są te białe, różowe, czerwone oraz bordo. Ten rodzaj kwiatów najlepiej będzie wyglądał we własnym towarzystwie. Warto jednak zadbać o dekoracyjne dodatki, takie jak np. perły, wstążki, piórka czy tiule.

W czasie zimowej aury bardzo dobrze sprawdzają się również tzw. ciemierniki. Są to kwiaty, które kwitną zimą i zazwyczaj są w białym kolorze, dlatego to idealny wybór do stylizacji ślubnej. Jeśli chodzi o dodatki to należy zaznaczyć, że ciemierniki bardzo dobrze prezentują się w mieszanych bukietach, w towarzystwie innych kwiatów, o podobnej barwie.

Post Comment